Časté otázky – FAQ

Ako si Vás môžme objednať?

V prípade záujmu o moje fotografické služby je potrebné ma kontaktovať, overiť si moju dostupnosť pre Váš termín a prípadne si dohodnúť  so mnou osobné stretnutie na ktorom si upresníme všetky detaily fotografovania. Následne si zmluvou a uhradením rezervačného poplatku definitívne zafixujeme termín.

Kde všade pôsobíte?

Mám rád cestovanie a spoznávanie nových lokalít, ktoré sú pre mňa výzvou. Pôsobím na celom území SK/CZ no občas chodievam fotiť aj do zahraničia.

Účtujete si dopravu?

Áno.Viac info v cenníku.

Je možnosť fotiť svadobné portréty mimo svadobný deň?

Áno. Fotenie svadobných portrétov priam odporúčam presunúť mimo svadobný deň.  Často sa stretávam so situáciou kedy počas svadobného dňa neide vždy všetko podľa plánu a na fotenie tak nezostáva toľko času ako bolo pôvodne dohodnuté a fotografií je potom nenej, prípadne je ich kvalita trochu nižšia.

Fotenie svadobných portrétov mimo svadobný deň je plné výhod. Viac o fotení portrétov mimo svadobný deň som pre Vás napísal vo svojej svadobnej foto ponuke:   https://luboskrahulec.sk/pricelist/ponuka-wedding/

S priateľom žijeme v zahraničí a je našou  túžbou mať svadobné fotografie nafotené na tých naších tajných pekných miestach ktoré sme tu spoločne spoznali. Bol by ste ochotný nám takéto fotografie spraviť?

  Fotografie nafotené na miestach ktoré ste spoločne spoznali budú mať pre Vás najväčšiu silu.  Tvorba práve takýchto fotografií ma fascinuje a veľmi rád dám Vašej túžbe reálnu podobu vo forme pekných fotografií. V dnešnej dobe nie je problém sadnúť na lietadlo a kamkoľvek sa dostať. Kontaktujte ma a pripravím Vám svoju individuálnu foto ponuku.

Chceli by sme mať skupinové fotenie svadobných hostí, je to možné?

Každý zo svadobných hostí určite ocení keď sa s Vami počas svadobného dňa bude môcť odfotiť. Spoločné fotenie odporúčam spraviť hneď po úvodnom tanci , aby ľudia na fotografiách neboli ešte ,,rozbitý,,  a pod. Pokiaľ je vonku pekné prostredie, tak spoločné fotenie vonku pri podvečernom svetle ma  príjemnejšiu atmosféru ako fotenie niekde vo vnútri v sále.  Vonku teda takmer vždy zvykne byť lepšie svetlo, viacej miesta, uvoľnenejšia atmosféra, a keď k tomu pridám ešte nejaké tie zábavné rekvizity + družičky a družbov, tak vznikne nám aj séria odviazanejších záberov. Hneď po príchode do sály si pozriem sálu a jej okolie a poviem Vám kde by bolo najvhodnejšie miesto pre spoločné fotenie.

Koľko fotografii odovzdávate zo svadobného dňa?

V zmluve ku fotografickým službám garantujem dodať minimálne 400-500 upravených fotografií  no niekedy odovzdám aj cez 700 upravených fotografií. Záleží od veľkosti svadby.  Každá jedná fotografia prejde úpravou. Neupravené fotografie a ani digitálne negatívy  zásadne neodovzdávam.

Kto vyberá miesto na fotenie svadobných portrétov?

Môžete si sami zvoliť miesta na fotenie. Možno máte nejaké to svoje vysnívané miesto . Pokiaľ si ale chcete nechať poradiť tak Vám rád odporučím pekne miesta na fotenie. Pred samotnou svadbou/ fotením si totiž vyhradím 1 deň na to, aby som si buď osobne alebo cez web preskúmal svadobnú lokalitu a zvážil všetky potrebné parametre pre peknú fotku.

Je možné mať online galériu?

Áno, tento produkt ponúkam už 6. rok a má veľkú obľubu. Hlavnou výhodou online galérie je, že vizitku s prístupovým kódom obdrží každý zo svadobných hostí. Hostia už potom nemusia čakať mesiace pokiaľ sa k ním dostane svadobné USB.

Viete nám zabezpečiť tlač fotografii?

Samozrejme. Tlačená fotografia má svoje čaro, aj preto svojím klientom dávam už v cene fotenia základnú sadu tlačených fotografií v rozmere 10x15cm. ďalšie fotografie prípadne aj fotoknihu si je možne kedykoľvek po svadbe doobjednať.

Pracujete sám alebo máte asistenta?

Záleží od okolnosti a náročnosti svadobného dňa. Ak to uznám za potrebné. Pri naozaj veľkých svadbách alebo foteniach v zahraničí  sme občas dvaja tj. ja + môj asistent.

Aké foto- balíčky ponúkate?

Kontaktujte ma a ja Vám zašlem svoju foto ponuku.

Ako dlho trvá fotenie svadobných portrétov?

Pokiaľ sa fotia svadobné portréty vo svadobný deň je treba 1 až 2 hodiny času.

V prípade, že sa portréty fotia mimo svadobný deň tak fotenia priemerne zaberá 2 až 4 hodín času(to platí v prípade že sa fotografuje na Slovensku. Fotografovania mimo SK majú individuálne parametre).

error: